Szkoła Główna Mikołaja Kopernika

Projekt Dom Kopernika oraz Kongres Futurologiczny – konferencja prasowa

16 lutego odbyła się konferencja prasowa w Szkole Głównej Mikołaja Kopernika, podczas której omawialiśmy Projekt Dom Kopernika oraz Kongres Futurologiczny (Futurist Of The Year 2024).

Rozpoczęliśmy o godzinie 10:00 przywitaniem gości przez Dyrektora ds. nauki, Katarzynę Ciechowicz. Następnie Rektor Szkoły, dr Piotr Turek, podzielił się informacjami na temat wspomnianych projektów oraz przypomniał zasady konkursu Dom Kopernika, w ramach którego laureaci otrzymają atrakcyjne nagrody – możliwość uczestnictwa w kongresie oraz miejsce na studiach pierwszego i drugiego stopnia w Szkole Głównej Mikołaja Kopernika w Kolegium Ekonomii i Zarządzania w Warszawie. Dodatkowo, Rektor dr Piotr Turek podsumował nasze studia MBA, które właśnie dobiegają końca, oraz studia doktoranckie na naszych kolegiach. Głos również zabrał Sekretarz Generalny Akademii Kopernikańskiej, Prof. dr hab. Krzysztof Marian Górski, opowiadając o działaniach akademii oraz współpracy między Akademią Kopernikańską, a Szkołą Główną Mikołaja Kopernika. Konferencję zakończyła Dyrektor ds. Naukowych i Edukacyjnych, Katarzyna Ciechowicz, podsumowując najważniejsze punkty oraz osiągnięcia szkoły w minionym roku oraz zapowiadając planowane wydarzenia, podkreślając, że już od jesieni ruszają studia pierwszego i drugiego stopnia. Uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek oraz na wykład Wojciecha Orlińskiego, pt. „Jak Mikołaj Kopernik zmienił przyszłość?”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w konferencji. Cieszymy się, że mogliśmy wspólnie omówić kluczowe tematy. Mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy organizować cykliczne spotkania, podczas których będziemy kontynuować wykłady na temat życiorysu i osiągnięć Mikołaja Kopernika.

Scroll to Top
Skip to content