Gala Nauki Polskiej z udziałem SGMK

Rektor Szkoły Głównej Mikołaja Kopernika dr Piotr Turek wziął udział w Gali Nauki Polskiej, podczas której zostały wręczone Nagrody Ministra Nauki.

Gala odbyła się w minioną niedzielę w Warszawie i została zorganizowana w przeddzień Dnia Nauki Polskiej, obchodzonego 19 lutego.

Dzień Nauki Polskiej przypadał w dniu urodzin Mikołaja Kopernika – jednego z najwybitniejszych polskich badaczy. 19 lutego 2024 roku obchodzono 551. rocznicę jego urodzin. Święto zostało ustanowione w 2020 roku i było obchodzone po raz piąty.

W przeddzień święta, w niedzielę w Warszawie, podczas Gali Nauki Polskiej wręczono Nagrody Ministra Nauki dla wyróżniających się przedstawicieli świata nauki i szkolnictwa wyższego – za znaczące osiągnięcia w zakresie działalności naukowej, dydaktycznej, wdrożeniowej i organizacyjnej oraz za całokształt dorobku. Gala odbyła się w auli głównej Politechniki Warszawskiej.