Najmłodszy profesor uczelni SGMK dołączy do grupy badawczej medycyny precyzyjnej na Uniwersytecie Technologicznym Chalmers

Jakub Morze dołączy jako postdoctoral fellow do grupy badawczej medycyny precyzyjnej oraz badań diagnostycznych pod kierownictwem Clemensa Wittenbechera, wchodzącej w skład Wydziału Nauk o Żywności i Żywieniu, któremu przewodniczy Rikard Landberg.

Projekt będzie się skupiał na identyfikowaniu multiomicznych sygnatur kardiometabolicznych zaburzeń, wykorzystując dane ze Swedish CArdio Pulmonary bioImage Study (#SCAPIS). Inicjatywa ta obejmuje obszerne badania biobankowe i obrazowe z udziałem ponad 30 000 uczestników z sześciu ośrodków w Szwecji. Projekt łączy działalność badawczą i kliniczną Uniwersytetu Technologicznego Chalmers, Akademii Medycznej w Gothenburgu oraz Szpitala Uniwersyteckiego w Gothenburgu.

Jakub Morze od września 2023 roku pracuje przy organizacji Kolegium Nauk Medycznych Szkoły Głównej Mikołaja Kopernika. W styczniu 2024 roku dołączył do kadry uczelnianej jako profesor uczelni, co prawdopodobnie czyni go najmłodszym polskim uczonym na tym stanowisku.