Inauguracja Kolegium SGMK w Toruniu

Otwarcie Kolegium Astronomii i Nauk w Toruniu - przecięcie wstęgi

W czwartek – 21 grudnia 2023 r. – odbyła się inauguracja Kolegium Astronomii i Nauk Przyrodniczych SGMK w Toruniu.

– Zamierzamy stworzyć i wykorzystać warunki do współpracy ku wspólnej korzyści środowiska astronomicznego i naukowego w Polsce – zapowiedział Dziekan Kolegium, prof. Andrzej Niedzielski.

Pierwszy nabór do Szkoły Doktorskiej w Toruniu odbędzie się w lutym 2024 r. Kolegium Astronomii i Nauk Przyrodniczych SGMK ma być symbolem naukowej innowacyjności oraz wyróżniać się wyjątkową ofertą edukacyjną. Rektor Szkoły Głównej Mikołaja Kopernika dr Piotr Turek zadeklarował ze strony uczelni programowe „wsparcie oraz środki” dla studentów, „aby mogli rozwijać własne start`upy”.

– Zadbamy nie tylko o stronę teoretyczną, ale i praktyczną. Naszą intencją jest, aby nasi najlepsi studenci i doktoranci nie wyjeżdżali za granicę, tylko aby przedstawiciele renomowanych zagranicznych ośrodków przyjeżdżali do Polski i tutaj, dzieląc się wiedzą, oferowali jakość nauczania na najwyższym światowym poziomie. Mogę powiedzieć, że ten model edukacyjny się sprawdza. Ośrodki akademickie SGMK wywierają pozytywne wrażenie na zagranicznych wykładowcach, a to procentuje. Na studiach MBA „Bankowość i system finansowy” 50 proc. kadry stanowi już kadra międzynarodowa” – mówił Rektor SGMK.

Dr Piotr Turek zapowiedział również, że w przyszłym roku zostanie uruchomiony wyjątkowy projekt, który kompleksowo połączy działania pięciu kolegiów. Szczegóły poznamy w połowie stycznia 2024 r.