Szkoła Główna Mikołaja Kopernika

Za nami wykłady w Szkole Doktorskiej SGMK: Prof. Harold James z Princeton University oraz Prof. Peter C. Bishop z University of Houston

W miniony weekend w ramach Szkoły Doktorskiej SGMK, odbyły się dwa inspirujące wykłady prowadzone przez światowej klasy profesorów – Harolda Jamesa Princeton University oraz Petera C. Bishopa University of Houston.

Profesor Harold James oraz profesor Peter Bishop podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem z doktorantami, przynosząc nowe spojrzenie na dziedziny nauki i badania. Wystąpienia prelegentów spotkały się z ogromnym zainteresowaniem doktorantów, czego dowodem była niemalże 100% frekwencja!

Uczestnicy mieli okazję czerpać inspirację oraz wymieniać poglądy z renomowanymi ekspertami, podnosząc tym samym własny rozwój naukowy.

prof. Harold James

 

Harold James – profesor historii i stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie w Princeton. Profesor specjalizuje się w historii gospodarczej Niemiec oraz procesach globalizacji.  Jest autorem kilku książek , m.in. “The Creation and Destruction of Value: The Globalization Cycle”, “Making the European Monetary Union” i „The Euro and the Battle of Ideas”.

 

 

 

Peter C. Bishop jest zawodowym futurologiem, emerytowanym profesorem nadzwyczajnym ds. przewidywania strategicznego i byłym dyrektorem programu studiów podyplomowych Futures Studies na Uniwersytecie w Houston. Jest także założycielem i dyrektorem wykonawczym organizacji Teach the Future, której misją jest zachęcanie i wspieranie edukatorów, którzy chcą uwzględniać myślenie przyszłościowe w swoich klasach i szkołach. Napisał dwie książki : Thinking about the Future: Guidelines for Strategic Foresight and Teaching about the Future: The Basics of Foresight Education obie wspólnie z Andy’m Hinesem

Scroll to Top
Skip to content