Władze uczelni

Szkoła Główna Mikołaja Kopernika oraz Akademia Kopernikańska to nobliści, elita uczelni światowych, wybitni polscy naukowcy łączący badania z praktyką gospodarczą. Wielokrotnie nagradzani, publikujący w prestiżowych czasopismach. Autorzy znaczących monografii, ambasadorzy Akademii Kopernikańskiej.

logo SGMK

prof. Fabrizio Giulimondi

p.o. Rektora Szkoły Głównej Mikołaja Kopernika

Fabrizio Giulimondi rozpoczął swoją akademicką podróż na prestiżowym Uniwersytecie „La Sapienza” w Rzymie, gdzie kontynuował i zakończył swoje studia prawnicze. Podczas swojego pobytu tam podjął inicjatywę założenia katolickich grup pomocy społecznej. Dalsze doskonalenie swojej ekspertyzy osiągnął, specjalizując się w prawie Wspólnoty Europejskiej w Instytucie Studiów Europejskich „Alcide De Gasperi” w Rzymie. Jego dążenie do wiedzy doprowadziło go do zdobycia doktoratu w zakresie „Biznesu, Instytucji i Rynków” na Uniwersytecie „Gabriele D’Annunzio” w Chieti-Pescara.

Przez wiele dziesięcioleci profesor Giulimondi utrzymywał bliskie kontakty zarówno z Uniwersytetem Rzymskim ‘La Sapienza’ jak i z Uniwersytetem ‘Gabriele D’Annunzio’ w Chieti-Pescara. Jest uznanym autorytetem w dziedzinie prawa konstytucyjnego i administracyjnego. Na przestrzeni swojej znakomitej kariery był integralną częścią różnorodnych zespołów badawczych i aktywnie przyczyniał się do misji zarówno prywatnych, jak i publicznych instytucji. Jako ceniony członek Komitetu Naukowego ForoEuropa, dorobek akademicki profesora Giulimondiego jest imponujący, ma ponad 150 naukowych publikacji na swoim koncie.

Prof. Fabrizio Giulimondi od 2023 roku pełni funkcję Dziekana Kolegium Nauk Prawnych Szkoły Głównej Mikołaja Kopernika. W kwietniu 2024 roku wskazany przez Prezydium Akademii Kopernikańskiej do pełnienia obowiązków Rektora Szkoły Głównej Mikołaja Kopernika.