Szkoła Główna Mikołaja Kopernika

Nowe kierunki studiów SGMK. Już wkrótce rekrutacja!

Szkoła Główna Mikołaja Kopernika uruchamia cztery nowe programy studiów podyplomowych. Studia ruszą już w czerwcu 2024 roku.
Z przyjemnością informujemy, że Szkoła Główna Mikołaja Kopernika (SGMK) uruchamia nową edycję MBA Bankowość i System Finansowy oraz trzy nowe interdyscyplinarne  kierunki studiów podyplomowych w obszarze prawa i finansów, cyberbezpieczeństwa i sztucznej inteligencji, komunikacji i futurologii: 

  1. MBA. Bankowość i System Finansowy: Program skierowany do kadry zarządzającej, dyrektorów i menedżerów, którzy chcą poszerzyć wiedzę z ekonomii i bankowości.
  2. Nowe technologie w prawie i ekonomii: Studia skierowane są głównie do absolwentów różnych kierunków studiów wyższych, zwłaszcza kierunków prawniczych, osób związanych z kancelariami prawnymi, prawników oraz ekonomistów pragnących zdobyć wiedzę z zakresu prawa i instytucji finansowych.
  3. Cyberbezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo instytucji finansowych i publicznych (AI): Studia są przeznaczone dla tych, którzy chcą rozwijać umiejętności menedżerskie. Program obejmuje nauki społeczne, analizę prawnych zasad bezpieczeństwa oraz cyberbezpieczeństwa na różnych poziomach.
  4. Komunikacja i strategic foresight (Communications and strategic foresight): Kandydat na studia podyplomowe to osoba interesująca się strategią, trendami zmian w dobie rewolucji cyfrowej, rozwojem sztucznej inteligencji i start-up’ów w świecie masowego zastosowania komunikacji w skali globalnej.

Absolwenci zyskają prestiżowe kwalifikacje dzięki wykładom prowadzonym przez naukowców praktyków, specjalistów w swoich dziedzinach z najlepszych ośrodków naukowych na świecie i w Polsce.

Rekrutacja na wszystkie programy studiów potrwa do końca maja 2024 r. Wszystkie programy realizują podstawową zasadę SGMK wyrażoną w słowach: jakość nauczania, interdyscyplinarność i międzynarodowość. W SGMK dążymy do uzyskania doskonałości edukacyjnej na każdym etapie procesu nauczania i uczenia się. Interdyscyplinarność jest kluczowym elementem studiów i łączy różnorodne dziedziny pozwalając zrozumieć złożone zjawiska.

Wykładowcami SGMK – naukowcy i specjaliści z najlepszych na świecie ośrodków naukowych

Szkoła Główna Mikołaja Kopernika pod patronatem jednego z najwybitniejszych polskich naukowców podejmuje działania i organizuje przedsięwzięcia z udziałem naukowców i ekspertów z najlepszych ośrodków naukowych świata, w tym organizując m. in. niespotykany dotąd w Polsce kongres naukowy Futurist of The Year 2024. W kongresie Futurist of The Year 2024, wzięli udział znakomici prelegenci, których znacząca większość poinformowała o dalszej współpracy z Szkołą Główną Mikołaja Kopernika

Na liście prelegentów znaleźli się m.in.:

  • PROF. DIDIER QUELOZ – Uniwersytet w Cambridge | Laureat Nagrody Nobla w fizyce
  • DR MICHAEL L. BRODIE – Uniwersytet Harvarda i M.I.T.
  • PROF. NICK BOSTROM – Uniwersytet Oksfordzki
  • PROF. MARIAROSARIA TADDEO – Uniwersytet Oksfordzki
  • PROF. JOHN TASIOULAS – Uniwersytet Oksfordzki
  • GERD LEONHARD – Futurolog
  • JONATHAN BRILL – Futurolog
  • THOMAS FREY – Futurolog
  • PROF. PETER C. BISHOP – Futurolog, Uniwersytet w Houston
  • PROF. MARK COECKELBERGH – Uniwersytet Wiedeński
  • GARY A. BOLLES – Singularity University
  • PROF. WESLEY ROSSLYN-SMITH – Uniwersytet w Pretorii

SGMK wspierane jest także w obszarze akademickim przez Akademię Kopernikańską, której członkami są m.in. nobliści, wykładowcy i naukowcy światowych ośrodków badawczych i uniwersyteckich. Więcej informacji pod linkiem: akademiakopernikanska.gov.pl/o-akademii/

Więcej informacji na temat programów i procesu rekrutacji można znaleźć na stronie internetowej SGMK www.sgmk.edu.pl/rekrutacja

Scroll to Top
Skip to content